Czyste powietrze

Program Czyste Powietrze

Czytaj więcej

Szanowni Klienci,

J&M – instalacje sanitarne to nowoczesna firma, śledząca na bieżąco wydarzenia w branży.    Chcielibyśmy poinformować, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów,  swoją wiedzą i doświadczeniem pomagamy w wypełnieniu wniosków przy dotacji z rządowego programu “Czyste Powietrze” “Czyste powietrze” to szeroko zakrojony program, którego założeniem jest walka z zanieczyszczeniem powietrza, poprzez ograniczenie emisji szkodliwych substancji, wytwarzanych podczas ogrzewania domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem. Program ten kompleksowo wspiera działania w kierunku poprawy efektywności cieplnej budynków. Oprócz wymiany źródła ciepła dotacją objęte są również: termomodernizacja budynku, wymiana stolarki okiennej, czy montaż wentylacji mechanicznej. Program przewiduje dofinansowanie m.in. na:

  • wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu,
  • docieplenie przegród budynku,
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
  • instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej),
  • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.
Uczestnicy programu:

Uczestnikiem programu może być osoby fizyczne, będące właścicielami lub współwłaścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą, o dochodzie rocznym nie przekraczającym kwoty 100 000 zł.

Przykład z życia:

Państwo Wiśniewscy, właściciele domu jednorodzinnego w pobliskiej miejscowości do tej pory ogrzewali dom i centralną wodę użytkową za pomocą pieca na ekogroszek. Po wspólnej rodzinnej naradzie postanowili na zmianę źródła ciepła na bardziej ekologiczne nowoczesne i tańsze w eksploatacji.  Pod uwagę biorą ( pompę ciepła powietrze – woda, pompę ciepła gruntową oraz gaz ziemny )  Przy wymianie swojego wysłużonego pieca na każde z tych źródeł ciepła są wstanie otrzymać rządową dotację.

Nawet do 25 000  zł.

A Ty ? Myślisz o zmianie źródła ciepła w swoim domu. Chcesz dowiedzieć się ile możesz otrzymać wsparcia ? Zapraszamy do kontaktu.

Pomagamy w napisaniu wniosku.